KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13312515
nr 1331 2515
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, "Venus födelse III". Signerad, numrerad 1/10. Oramat löst blad. Motivet: 53x67 cm
Kondition: bladet ngt fläckigt, skadat
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 1 juni 2020
kl 20:48:01
25/5 22:57:08
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander